Yuvarlak Malzemelere Çepeçevre Tampon Baskı

//Yuvarlak Malzemelere Çepeçevre Tampon Baskı

Yuvarlak Malzemelere Çepeçevre Tampon Baskı

Yuvarlak küçük çapta ve serigrafi baskı ile basılamayan malzemelere tampon baskı yapılabilmektedir. Küçük çaplı yuvarlak malzemelere çepeçevre baskı yaptırmak istiyorsanız, tampon baskı bunun için idealdir. Yuvarlak serigrafi baskı ile yapılamayacak kadar küçük çaplı malzemelere tampon baskı ile çepeçevre baskı yapılabilmektedir.

Kalem gibi küçük silindir malzemelere yuvarlak serigrafi baskı yapmak zordur. Bunun yerine yuvarlak baskı yapabilen tampon baskı makinesi kullanılır.  Tampon baskı çok ince çizgilerin veya küçük yazıların olduğu işlerde tercih edilebilir. Baskı yapılacak yer çukurda ise veya baskı yüzeyi tam düz değilse tampon baskı kullanmak avantajlı olacaktır. Baskı yapılacak alan bir kademe altta kalıyorsa yine tampon baskı kullanmak gerekecektir. Tampon baskı, serigrafi baskıya göre daha kolay yapılabilmektedir. Bütün ayarları yapıldıktan sonra baskı işini el becerisi olan herhangi birisi de yürütebilmektedir. Yuvarlak tampon baskı makinesinin bütün ayarları yapıldıktan sonra baskı yapacak olan eleman sadece basılacak malzemeyi alıp yerine yenisini koyarak baskıya devam edecektir.  Baskı yapılacak parça makine önünde sabitlemek için döner bir platform hazırlanır. Bu sayede parça ne kadar küçük olsa da dönerek basılması mümkün oluyor. Her bir parça basıldıkça alınıp yerine yenisini yerleştirerek baskı bu şekilde devam eder.

Baskısı yapılacak malzemenin grafik tasarımı da baskı işinden anlayan uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır. Tampon baskının inceliklerini bilen elemanlarımız tampon baskıya uygun yazı, çizgi ve logoları tasarlamakta, malzemenin dönerek basılması için gerekli dizgiyi yapmaktalar. Buda en azından baskı yapmak kadar tecrübe ve birikim gerektiren bir iştir.

Tampon baskı ile silindir olan çapı 3cm’e kadar her türlü malzeme üzerine baskı yapılabilmektedir. Malzemenin cam, ahşap, metal, plastik veya farklı bir malzemeden olması fark etmez. Yalnız malzemeye uygun mürekkep ile yapılacak baskılar kalıcı olacaktır.

By |2023-05-23T08:58:50+00:00Aralık 15th, 2022|İletişim kategorisi|Yorum yok

About the Author:

Siz de fikrinizi belirtin

Mesaj Gönder
Merhaba
Şahiner Serigrafi
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button