Oyuncak Bebeğe Yüz Baskısı

Oyuncak Bebeğe Yüz Baskısı

İmalatını yaptığınız oyuncaklar üzerine baskı hizmetleri veriyoruz. Ahşap plastik metal veya cam gibi malzemelerden oluşan oyuncaklarınız üzerine tampon veya serigrafi baskı yapıyoruz. Oyuncak bebeğe yüz baskısı yaparak oyuncaklarınızı canlandırıyoruz. Plastik oyuncaklarda göz, kaş, ağız gibi yüz kısmının baskısını yaparak oyuncakların daha da göz alıcı olmasını sağlıyoruz. Bunun için, oyuncağınıza göre hazırlanmış bilgisayar çalışması olması gerekmektedir. Oyuncaklardaki kaş göz ve ağız çizimleri kumpas yardımıyla yapıldıktan sonra bir film çıkışı alınıp oyuncak üzerinde kontrol sağlanır. Kontrolden sonra düzeltmeler varsa bilgisayarda düzeltmeler yapılıp tekrar klişe yapmak için filme gönderilir.

Tampon baskısı yapılacak yüz figürünün klişesi yapıldıktan sonra klişe makineye takılır ve hangi renk baskı yapılacaksa o renk mürekkep hazırlanıp makinenin mürekkep haznesine koyulur. Baskısı yapılacak oyuncak makine üzerinde konumu ayarlamak için poza yapılır. Poza oyuncağın baskı tablası üzerinde sabit kalmasını sağlamalıdır. Her seferinde aynı noktaya baskı yapabilmek için poza baskı tablasına sabitlenmesi gerekmektedir. Daha sonra baskısı yapılacak göz ve kaş için uygun tampon seçimi yapılır. Tampon makineye takılır ve konumuna göre ayarlanır. Daha sonra makine ince ayarları yapıldıktan sonra oyuncak üzerine yüz baskısı yapılabilir.

Oyuncak bebeğe yüz baskısı yapılacak oyuncağın plastik cinsine göre mürekkep kullanmak gerekiyor. Yoksa bir müddet sonra oyuncak üzerindeki baskılar el ile temas ettiği için silinebilir. Bunun için sertleştirici içeren mürekkep kullanmak ve ortam sıcaklığını baskıya uygun hale getirmek gerekir. Baskının düzgün çıkması için mürekkep vizkozitesi baskıya uygun ayarlanmalıdır.

About the Author:

Siz de fikrinizi belirtin

Mesaj Gönder
Merhaba
Şahiner Serigrafi
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button