Leksan Etiket

//Leksan Etiket

Leksan Etiket

  • membran leksan etiket mertsan
  • membran etiket leksan etiket indication
  • leksan etiket viko panel etiket serigrafi baskı
  • leksan etiket arkası yapışkanlı cs enerji membran etiket
  • leksan etiket telemedic tuş takımı kabartmalı etiket
  • leksan etiket telemedic tuş takımı kabartmalı etiket

Leksan Etiket

Leksan etiket diğer adıyla membran etiket olarak adlandırılan etiket türü daha çok elektrik, elektronik, makine ve otomotiv sanayisinde kontrol kumanda panellerinde kullanılır. Genelde düz yüzeylere yapılacak etiketlerde tercih edilir. Su ve ısı değişkenliklerine karşı dayanıklılığı çok iyidir, sürtünmeye karşıda mukavemetlidir. Leksan malzeme olarak polikarbonat diye adlandırılan plastik türlerinden birisidir. Kumlu leksan etiket, parlak leksan etiket, bir tarafı kumlu diğer tarafı mat leksan etiket gibi türleri mevcuttur. Serigrafi baskı yapmaya uygun bir malzemedir. Aynı zamanda kullanım yerine göre çeşitli kalınlıklarda leksan etiket temin edebilmekteyiz. İmalatını yaptığınız elektronik cihazların kontrol panellerinde rahatlıkla kullanılabilir. Yapılacak güzel bir tasarım ile ürünlerin müşteri tarafından daha fazla beğenilmesini sağlar.

Leksan etiketlerde baskı ters olarak yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı önden bakılınca düzgün gözüken yazılar ve şekiller hiç bir zaman kazımayla veya sürtünmeyle çıkmaz. Etiket imalatı ilk önce işin bilgisayarda tasarlanmasıyla başlar. Görsel olarak güzel bir tasarım tabi ürünün albenisini artıracaktır. Serigrafi baskı yapmaya uygun olarak bu tasarım yapılmalıdır. Daha sonra her bir renk için serigrafi baskı kalıbı yapılır ve renkler hassas bir şekilde üst üste oturacak tarzda baskısı yapılır. Baskı işlemi bittikten sonra leksan etiketin arkası yapışkanlı olacak ise çift taraflı bant kesilir. Leksan etiket üzerinde kabartmalı tuş olacak ise ona uygun klişe ile kabartmaları yapılır ve en son kesim yapıldıktan sonra ürün hazır hale gelir.

Leksan, membran etiketler polikarbonat malzemeden üretilmiş çeşitli kalınlık, parlaklık ve renkte bulunmaktadırlar. Kontrol panellerinde daha çok şeffaf leksan etiketler kullanılır, işin durumuna göre ters baskı yapıldıktan sonra zemin atılarak etiket renklendirilebilir. Baskı kısmı iç tarafta kaldığı için leksan etiketlerin üzerindeki yazıların çıkma ihtimali yoktur. Leksan etiketler çoğunlukla baskı yapıldıktan sonra arkasına çift taraflı bant sıvanarak kullanılır. Böylece makine üzerinde istenilen yere sabitlenir.

Leksan etiket baskıları için adresimiz.

LEKSAN ETİKET BASKILARI İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ : 0533 733 61 72

By |2022-12-19T10:58:19+00:00Eylül 28th, 2021|Leksan Etiket|Yorum yok

About the Author:

Siz de fikrinizi belirtin

Mesaj Gönder
Merhaba
Şahiner Serigrafi
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button