Plastik Kova Üzerine Yuvarlak Serigrafi Baskı

//Plastik Kova Üzerine Yuvarlak Serigrafi Baskı

Plastik Kova Üzerine Yuvarlak Serigrafi Baskı

Yuvarlak ürünler üzerine tek renkli veya renkli yuvarlak serigrafi baskı yapıyoruz. Basılacak ürünler, plastik, cam, metal veya ahşap olabilir. Basılacak ürünün cinsine göre mürekkep kullanmak gerekiyor. Çok renkli  serigrafi işlemlerinde basılacak ürün üzerinde bir referans noktası olması gerekiyor. Bu referans noktası baz alınarak birinci renk, daha sonra ikinci ve diğer renkler basılır. Böylece renkler birbiriyle uyumlu halde üst üste oturmuş olur. Baz alabileceğimiz bir referans noktası yoksa çok renkli işleri yuvarlak serigrafi ile basmak mümkün değildir.

Baskı yapılacak malzeme, yuvarlak serigrafi baskı makinesi önüne gelmeden önce yüzeyi yağdan ve kirden arındırılmalıdır. Baskı yüzeyi temizlenip baskıya hazır hale getirilen malzeme uygun mürekkep ile baskısı yapılır.

yuvarlak serigrafi baskı

Yuvarlak olan tüm malzemeler üzerine çepeçevre serigrafi baskı yapılabilmektedir. Bunlar genellikle kozmetik sektöründe kullanılan krem kutuları, parfüm şişeleri, losyon tarzında spreyler veya serum şişeleri olabiliyor. Kozmetik sektörü haricinde de baskı yaptığımız ürünler de bulunmaktadır. Bazı medikal ölçü kapları, metal veya plastik su mataraları, otomotiv sektöründe kullanılan filtreler, kafelerde kullanılan tek kullanımlık karton bardaklar veya kahve cam bardakları gibi birçok değişik malzeme üzerine yuvarlak serigrafi baskı yapıyoruz. Mutfakta kullanılan karıştırma kapları üzerine çok renkli titiz baskı yapabiliyoruz. Yine mutfak içinde kullanılan yağ şişeleri, su şişeleri ve bazı cam bardaklara da serigrafi yapıyoruz. Elektronik sektöründe kullanılan bazı yuvarlak radyo tarzı ürünler üzerine de yuvarlak serigrafi baskı yapabilmekteyiz. Cam ürünlerde serigrafi baskı yaptıktan sonra ürünü yüksek ısıda fırınlamak gerekiyor. Çünkü bulaşık makinesinde yıkamaya karşı dayanıklı olması için fırınlama önemli. Fırınlama işlemi boyanın cam üzerinde tutunma kuvvetini artırıyor. Böylelikle cam ürünler bulaşık makinesinde yıkanmaya karşı daha dayanıklı olabiliyor.

Serigrafi baskı yapılacak malzeme cinsine göre mürekkep kullanmak gerekiyor. Yuvarlak serigrafi yapılacak malzeme cam ise cam mürekkebi ile baskı yapmak ve daha sonra fırınlamak gerekir. PP malzeme üzerine yuvarlak baskı yapılacaksa yine plastiğin cinsine uygun olarak pp mürekkep kullanmak gerekiyor. Metal bir malzemeye yuvarlak serigrafi baskı yapılaaksa metal mürekkebi ile baskı yapılıp yine fırınlamak gerekiyor.

By |2023-02-16T10:01:08+00:00Şubat 14th, 2023|İletişim kategorisi|Yorum yok

About the Author:

Siz de fikrinizi belirtin

Mesaj Gönder
Merhaba
Şahiner Serigrafi
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button