Plastik Malzeme Üzerine 5 Renk Tampon Baskı

//Plastik Malzeme Üzerine 5 Renk Tampon Baskı

Plastik Malzeme Üzerine 5 Renk Tampon Baskı

Üretimini yaptığınız plastik malzemelere çok renkli tampon baskı yapıyoruz. Baskısı yapılacak iş ilk önce bilgisayarda malzeme üzerine uygun bir şekilde  tasarlanır ve her bir renk için tampon klişesi yapılır. Daha sonra klişeler makineye bağlanıp hangi klişe ile hangi rengi basmak istiyorsak işin renkleri yapılır. Renkler tampon mürekkepleri ile yapılmalıdır. Kaliteli mürekkep ve tampon, baskının da kaliteli çıkması için en gerekli malzemelerdendir. Klişenin de basılacak işe göre hazırlanması ile ancak kaliteli bir baskı alabiliriz. Tabi tampon makinesinde çalışan ustanın da işini bilen deneyimli olması şartı ile.

Tampon baskı makinesinde her bir renk basıldıktan sonra malzeme yan tarafa kayarak ikinci, üçüncü veya dördüncü rengi üst üste basarak ara renkler de oluşmuş olur. Buna çok renkli baskı tekniği diyoruz. Böylece tüm ara renkler oluştuğu gibi işin durumuna göre istenilirse tire baskı da yapılabilir. Malzeme üzerinde altı renk varsa tire baskı yaparsak her bir rengi ayrı ayrı altı kerede basarak işi bitirmiş oluruz.

Bu ve benzeri ayrıntılar baskı operatörlerimiz tarafından denetlenmekte ve en iyi baskı sonucu alınabilmektedir. Çok renkli titiz baskı işlerinizde Şahiner Serigrafi’yi tercih edebilirsiniz.

tampon baskı

Tampon baskı ile hemen hemen her türlü malzeme üzerine baskı yapılabilmektedir. Plastik, ahşap, metal, cam, kumaş, deri gibi malzemelere baskı yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, basılacak malzemeye uygun mürekkep kullanılması gerekmektedir. Plastik malzemelerde kendi aralarında değişkenlik göstermektedir. Pp, pvc, abs, asetat, poliester gibi değişik plastik türleri bulunmaktadır. Baskı yapılacak malzemenin plastik cinsini tespit ettikten sonra, buna uygun mürekkep kullanılmalıdır.
Tampon baskı tekniği birçok imalat sektöründe kullanılmaktadır. Elektrik-elektronik, kozmetik, medikal, otomotiv, beyaz eşya gibi sayısız alanda tampon tekniği kullanılmaktadır. Bilgisayar klavyelerinde, gazlı içeceklerin kapaklarında, elektronik cihazların markalanmasında, yıkama talimatı basımında, kalem, çakmak gibi promosyon ürünlerinde, ayakkabı sektöründe baskı amaçlı kullanılmaktadır.

By |2024-03-15T12:34:14+00:00Şubat 2nd, 2023|Tampon Baskı|Plastik Malzeme Üzerine 5 Renk Tampon Baskı için yorumlar kapalı
Mesaj Gönder
Merhaba
Şahiner Serigrafi
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button