Dış Cephe Boya Renk Kartelası Basımı

/, Serigrafi Baskı/Dış Cephe Boya Renk Kartelası Basımı

Dış Cephe Boya Renk Kartelası Basımı

Dış Cephe Renk Kartelası

Dış cephe renk kartelası basımı, boya imalatçıları tarafından yapılması gereken önemli bir tanıtım aracıdır.  Renk kartelası bastırmanın amacı müşterilerine uygun renkleri sunabilmektir. Basılacak olan renk kartelasında renklerin sunum şekli müşteri tarafından beğenilmeli ve renklerin farklarını ayırabileceği bir tarzda sunum yapılmalıdır. Aynı zamanda karteladaki renk ile müşterinin boyayı alıp kullandığı zaman ki renk arasında mutlaka %100 ‘e yakın benzerlik olmalıdır. %5 den fazla renk sapması müşteri tarafından problem çıkaracağı için hem boya imalatında hem de kartela basımında renk uyumuna dikkat edilmelidir.

Kartela tasarımı yapılırken renklerin diziliş şekli önemlidir. Birbirine çok yakın renk tonları yan yana kullanılmamalı. Renkler sınıflandırılarak bölümlere ayrılmalıdır. Bunun için renk bilgisine sahip kişiler tarafından renk dizilimi yapılmalıdır.

Sizin ürettiğiniz dış cephe boyaları ile direkt kartela üzerine serigrafi baskı yapabiliyoruz. Bu sayede renk sapmaları minimuma indirilmiş oluyor.  Bunun yanında sizden aldığımız renk örnekleri ile renkleri yapabiliriz. Veya vereceğiniz pantone kodlarını yapıp karteladaki yerlerine basabiliriz. İki şekilde de renk kartelasını yapabiliyoruz. İster kendi yaptığınız renklerle, isterseniz bizim boyalarımız ile renk kartelanızı basıyoruz.

Dış cephe renk kartelası basılırken renk sayısına bağlı olarak kartela tipini seçebilirsiniz. Renk sayısı 50 adet civarlarında ise, normal katlamalı kartela yapılabilir; renk sayısı 100 adet ve üzerinde ise yelpaze tipi kartela yapmak daha mantıklı olacaktır. Çünkü o kadar çok rengi katlamalı kartelada göstermek zor olacaktır veya broşür şeklinde çok sayfalı kartela tipi tercih edilebilir.

Kartela basımı için sizden boya alacak isek kartela adedine göre bize boya vermeniz gerekmektedir. Onbin adet kartela basılacak ise aşağı yukarı 2 lt boya gerekmektedir.

dış cephe boya renk kartelası
dış cephe boya renk kartelası
dış cephe boya renk karelası
By |2024-03-15T12:29:37+00:00Ekim 2nd, 2023|Boya Renk Kartelası, Serigrafi Baskı|Dış Cephe Boya Renk Kartelası Basımı için yorumlar kapalı
Mesaj Gönder
Merhaba
Şahiner Serigrafi
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button