Cam Şişe Üzerine Yuvarlak Serigrafi Baskı

/, Yuvarlak Serigrafi Baskı/Cam Şişe Üzerine Yuvarlak Serigrafi Baskı

Cam Şişe Üzerine Yuvarlak Serigrafi Baskı

Cam şişe üzerine yuvarlak serigrafi baskı yapılabilmektedir. Cam üzerine yapılan serigrafi baskıların çıkmaması için; cam şişe üzerine uygun serigrafi baskı mürekkebi ile yuvarlak serigrafi baskı yapıldıktan sonra fırınlanması gerekmektedir. Fırınlama işleminden sonra mürekkep cam ile kaynaşarak mukavemeti artar ve kazıma ile dahi mürekkebi cam üzerinden çıkaramazsınız. Bulaşık makinesinde yıkanacak cam ürünler, serigrafi baskı yapılacaksa mutlaka cama uygun serigrafi baskı mürekkebi ile basılmaları gerekmektedir. Daha sonra fırınlanarak bulaşık makinesinde yıkamalara karşı mürekkebin direnci artırılmış olur.

Yuvarlak serigrafi baskılarda baskı alanının alt ve üst kısmında bir miktar 0,5cm kadar boşluk olması gerekiyor. Çünkü makine üzerinde baskı olacak ürün makaralar üzerine konulmakta ve yuvarlak serigrafi baskı esnasında ürün makaralar üzerinde dönmektedir. Bunun için ürünün baskı alanının en alt ve en üst noktalarında veya baskı olmayan üst ve alt noktaya yakın yerlerden makara geçtiği için makaranın mürekkep ile teması olmaması gerekiyor. Eğer makara için herhangi bir boşluk söz konusu olmuyorsa, yani ürünün bütün baskı yüzeyinde serigrafi baskı yapılacaksa ürünü makine önünde sabit tutacak üst ve alt kısımdan sıkıştıracak şekilde bir poza ayarlamak gerekiyor. Böyle bir durumda baskı alanın tamamen yuvarlak serigrafi baskı için uygun hale getirilmiş olur.

By |2024-03-15T12:33:08+00:00Şubat 13th, 2023|Serigrafi Baskı, Yuvarlak Serigrafi Baskı|Cam Şişe Üzerine Yuvarlak Serigrafi Baskı için yorumlar kapalı
Mesaj Gönder
Merhaba
Şahiner Serigrafi
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button